Bahçe Salıncağı Çeşitleri
Charles Wicksteed'in günümüz salıncaklarının mucidi olduğu düşünülmektedir. 20. Yüzyıl'da naylon kullanımıyla daha az maliyetli, güvenli, büyük salıncak modelleri tasarlandı. Günümüzde işyeri parkları, site parkları, bahçeli evlere dekore edilen parklar gibi birçok alanda gelişim gösterilerek çocukların ve yetişkinlerin  hayatları kolaylaştırıldı.

Salıncak, her bireyin çocukluğunun temelinde var olan, zihninde çocukluğuna dair güzel anları canlandıran ve günümüzde birçok çeşidi olan icatlardandır. İnsan vücudu sallanarak dinlenmeye yaradılış olarak yatkındır. Bu yüzden hayatımızın çoğu evresinde salıncaklar yer alır. Bebeklik döneminde, çocukluğumuzda ve şimdiki zamanlarda yorucu, gürültülü şehir yaşamından bir nebze uzaklaşabileceğimiz evlerimizin bahçe dekorasyonu için vazgeçilmezlerdendir.

Birçok modeli olan bahçe salıncağı bahsedecek olursak;

Salıncak-şezlong

Bahçe tasarımı için mükemmel olan bu bahçe salıncağı modeli yapılan sabitleme sistemiyle kolay salınım sağlar. Dinlenmek, müzik dinlemek, kitap okumak için gayet cezbedicidir.

Hamak

İki tür örneği olan bu modelde asılı hamak, yatağı olan klasik modeldir. Rahat dinlenebilmek ve müzik, roman gibi sevilen aktiviteleri yapabilmek için gayet elverişlidir.

Örgülü asma hamaklar ise doğal ortamda iki ağacın arasına yada iki nesne arasına sabitlenebilen ve güvenlik açısından dikkat gerektiren modellerdendir


Eğer geniş bir bahçeye sahipseniz, çerçeve hamakları bahçeniz için uygun bahçe salıncağı olacaktır. Ağır ve sabit oldukları için dayanıklıdırlar. Gölgeli modeli de güneşli günler için değerlendirilebilen seçenekleri arasındadır.

Rahat hamak sandalyesi

Seçimi konusunda kaliteli malzeme kullanımının araştırılması, taşıyacağı kilo kapasitesi ve kumaş kalitesi önemlidir. Üretiminde genellikle rattan Brezilya ceviz filizleri ve asma kullanılarak dayanıklılığı arttırılmıştır.

Oval biçimli hasır hamaklar

 


İçerisindeki pamuklu yatak sayesinde insan vücudunu dinlendiren bu modelde kumaşın havayı emebilen, nemi engelleyen ve alerjiye neden olmayan bu kaliteli bahçe salıncakları önemli alternatiflerinden. Yalnız kumaşı güneşten etkilendiği için kapalı alanlarda yada ağaç gölgesine kurulumu tavsiye edilir.

Kaliteli bahçe salıncağı, sağlam materyallerden yapılmış ve konforlu bahçe salıncaklarını tercih etmek, hayatımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz evlerimizde bize keyifli yaşam alanı sunacak, dinlendiğimiz, eğlendiğimiz, kitap okuyup müzik dinlediğimiz, kendimize bu rahatlama imkanını sunabilme açısından önemlidir.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla detay alabilmek için anasayfamız olan https://ocakexpress.com/ adresi üzerinden anlık mesaj servisimiz ile irtibata geçiniz.